Jak znaleźć tani nocleg w Internecie?

Pytanie, jak szukać tanich noclegów, zadaje sobie wiele osób. Planowanie podróży przez internet, bardzo często wiąże się z dużą ilością czasu oraz nerwów. Postaramy się Państwu odpowiedzieć na pytanie, gdzie szukać tanich noclegów oraz jak znaleźć tani nocleg za granicą?

Wyszukiwarka tanich noclegów

Liczba stron, które oferują noclegi w internecie, jest ogromna. Przeglądania każdego, pojedynczego serwisu zajęłoby wieki. Dlatego warto skorzystać z porównywarek cen. Pokazują nam one najkorzystniejsze oferty oraz przekierowują na stronę klienta. Tam możemy zarezerwować nocleg, który będzie nam odpowiadał.

  • Trivago.pl – Wiele osób zna i poleca ten serwis. W swojej bazie hoteli ma około 250 stron rezerwujących. Znajdziemy na nim masę opinii oraz informacji, które mogą nam się przydać przy rezerwacji hotelu. Naprawdę warto skorzystać z tego serwisu.
  • Tripadvisor.com – Nie jest to typowa porównywarka, jednak znajdziemy tutaj masę opinii. Dlatego, jeśli nie jesteśmy pewni jakiegoś hotelu, warto zajrzeć właśnie tutaj.
  • Hotelscombined.com – Jest to jedna z najlepszych porównywarek. Ogromna baza, w której każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Hotel-pracowniczy.pl – Dzięki wyszukiwarce noclegów pracowniczych możemy znaleźć wiele tanich ofert w Polsce i za granicą.

Serwisy rezerwacyjne

Każdy z nas oczekuje noclegów za grosze, co jeśli nie mamy ochoty korzystać z porównywarek. W takim wypadku polecam zajrzeć do serwisów, które pośredniczą w rezerwacji.

Serwisy rezerwacyjne umożliwiają nam rezerwację noclegu bez kontaktu z hotelem. Po podaniu swoich danych nasza rezerwacje będzie gotowa. Gdy dojedziemy, będziemy musieli tylko pokazać kwitek, który potwierdzi naszą rezerwację i gotowe. Część pośredników, czasami pobiera całą opłatę za pobyt, co jest bardzo wygodne dla konsumenta.

  • Booking.com – Najpopularniejszy serwis, który wiele oferuje swoim klientom. Ma ogrom zalet i mnie osobiście jeszcze nigdy nie zawiódł. 
  • Expedia.com – Ciekawy serwis, który umożliwia rezerwację noclegu wraz z przejazdem. Możemy na nim spotkać naprawdę wiele ciekawych ofert.
  • Agoda.com – Jest to serwis globalny, który działa na terenie całego świata. Oferuje najlepsze oferty dla osób wybierających się do Azji. W Europie czy samej Polsce radzi sobie równie dobrze. 

Groupon 

Groupon to nic innego jak kupon, który umożliwia nam rezerwację noclegu ze zniżką. Hotele czy właściciele innych obiektów, czasami umożliwiają korzystanie z ich oferty w naprawdę promocyjnych cenach. Dzieje się tak, gdy rozpoczynają oni swoją działalność bądź chcą wypromować swój ośrodek. Jest to sytuacja, w której zyskują obie strony, my otrzymujemy naprawdę tani nocleg, a hotel nowego klienta. 

Wynajem mieszkania

Każdy z nas kiedyś marzył, aby mieszkać w malowniczej wiosce bądź wielkim mieście. W internecie, aż roi się od osób, które z chęcią wynajmą swoje mieszkanie. Taka forma wynajmu jest popularna na całym świecie.

Polska

Jeśli chodzi o noclegi w Polsce, to warto zauważyć, że nie każda agroturystyka będzie się znajdowała w serwisach takich jak Booking. Dlatego warto skorzystać z oferty takich stron jak:

  • Nocleg.pl
  • Nocowanie.pl
  • Noclegowo.pl

Rady

Niemalże wszystkie portale rezerwacyjne oczekują od nas danych do karty płatniczej. Przez to zawsze istnieje ryzyko. Nasze dane, które z pewnością chcemy chronić, mogą trafić w niepowołane ręce. Nie możemy mieć też pewności, czy nasze konto nie zostanie obciążone dodatkowymi kosztami. Warto wykorzystać karty przedpłacone. Doładowujemy taką kartę określoną kwotą, a następnie podajemy ją naszemu pośrednikowi. Tym sposobem nie poniesiemy żadnych dodatkowych kosztów. 

Szukanie taniego noclegu w internecie to dość skomplikowana sprawa. Musimy wziąć pod uwagę wiele aspektów, aby niemiło się nie rozczarować. Jednak dzięki kilku sposobom możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy, które z pewnością, każdy z nas wolałby wydać na przyjemności.