Najciekawsze miejsca do odwiedzenia w Europie

Nasz kontynent cechuje się wyjątkową różnorodnością. Myśląc o tym, co warto zwiedzić w Europie nie trzeba ograniczać się tylko do wielkich miast, ale także zobaczyć inne piękne miejsca.

Wielka Brytania

Wielka Brytania to nie tylko Londyn i inne duże miasta. To także liczne pola i łąki, będące elementem tamtejszej historii i kultury. Wypasające się na nich owce stanowią jego naoczny symbol. Północ Wielkiej Brytanii to Szkocja – liczne jeziora, spośród których sławą wyróżnia się Loch Ness, gdzie podobno można zobaczyć słynnego potwora. Jeśli jednak nie uda się go spotkać, warto wybrać się w szkockie góry, gdzie panuje niezwykły klimat. To właśnie Szkocja jest ulubionym miejscem do wypoczynku Królowej Elżbiety II. Rodzina królewska posiada tam zamki, w których jej członkowie spędzają czas, by odciąć się od mediów i szalonego, londyńskiego tempa.

Udając się nieco na południe, zobaczymy prawdopodobnie najpiękniejsze krajobrazy Europy. Warto też odwiedzić Walię, gdzie tamtejsze pola zachwycają swoją rozległością i zielenią. Kraj zieleni to także Irlandia, która ma ten kolor nie tylko w swojej fladze. Z okazji dnia Świętego Patryka taką barwę przybiera nawet piwo wypijane przez mieszkańców wyspy w ten szczególny dla nich dzień. 

Mówiąc o Wielkiej Brytanii nie sposób pominąć wątku polskiej emigracji. Ta powojenna jest już mocno zakorzeniona w tamtejszej kulturze. Ludzie, którzy wyjechali “za chlebem” na początku XXI wieku mogą teraz nadrobić zaległości podróżując po kraju, w którym jest tak wiele do zobaczenia. Pomocne będą w tym liczne hotele pracownicze, gdzie można wykupić nocleg w niedrogiej cenie. 

Barcelona

Różnorodność to także inne najpiękniejsze miejsca w Europie jak jej wielkie miasta. Jednym z nich jest Barcelona. Miasto o wielu twarzach, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Sagrada Familia to budowana od blisko stu lat świątynia, która jest obowiązkowym punktem na mapie dla religijnych osób. Nie można też pominąć Camp Nou, które stanowi mekkę dla fanów piłki nożnej, a możliwość zobaczenia w akcji FC Barcelony to nie lada gratka. Po Barcelonie można poruszać się za pomocą sieci metra, lecz również piesze wędrówki dają możliwość podziwiania niezwykłej architektury tego miasta. Budynki zaprojektowane przez Gaudiego robią szczególne wrażenie na milionach turystów co roku odwiedzających to miasto. Ważnym punktem dnia może być też wycieczka do portu w Barcelonie, gdzie cumują nowoczesne jachty. Obowiązkiem turysty jest przejście się słynną ulicą Las Ramblas, będącą jedynym z symboli Barcelony.

Sycylia

Ciekawe miejsca w Europie to także Włochy kolejny różnorodny kraj. Bogata północ i biedniejsze południe to znany od dawna podział. Na samym południu znajduje się znana na całym świecie (również dzięki filmom o mafii) Sycylia. Wyspa ta już od dawna nie jest jednak tym, z czym kojarzy ją wielu ludzi. Dziś z niebezpiecznych czasów niewiele już pozostało – może z wyjątkiem gorącego temperamentu mieszkańców wyspy. Mówiąc o tym, co warto zobaczyć w Europie, nie sposób wspomnieć o Palermo. Miasto, które niegdyś było kojarzone z mafijnymi porachunkami, dziś jest nowoczesną metropolią. Szczególnie jego centrum robi duże wrażenie. Możemy tam odwiedzić liczne sklepy nie tylko z pamiątkami, ale też z odzieżą od najlepszych producentów. Sycylia często bywa też celem wakacji dla wielbicieli sportów wodnych. W celu spróbowania morskich atrakcji, należy wybrać się do położonej nieopodal miejscowości Mondello. Tam znajdziemy kilka piaszczystych plaż oraz uzyskamy możliwość kąpieli w bardzo ciepłej wodzie. Okolice Palermo to świetne miejsce do poznania lokalnych zwyczajów. Spotkać tu bowiem możemy nie tylko turystów, ale przede wszystkim rodowitych Sycylijczyków, chętnie korzystających z wypoczynku na plaży. Lokalne restauracje też dostosowane są pod mieszkańców. Turystów jednak także nie brakuje, dlatego bez trudu znajdziemy lokale serwujące na przykład dania kuchni amerykańskiej.